12 Mar Brak komentarzy admin Kategoria , , ,

Wiele wchodzących w dorosłość osób, które mają już stałą pracę chce się szybko usamodzielnić czyli wynieść się z mieszkania opiekunów. Niewątpliwie taki krok w dorosłość i w samodzielność jest bardzo miły, aczkolwiek trudny. W celu samodzielnego zapracowania na własne lokum, należy odkładać fundusze przez dobrych parę lat, zatem najlepszą propozycją jest wzięcie kredytu hipotecznego.
Oczywiście tutaj trzeba spełnić mnóstwo warunków, począwszy od stałego zatrudnienia, aż po wypłacalność. Decydując się na kupno lokalu, czy też domu musimy się liczyć z tym, że będziemy mieć wiele papierologii, odwiedzin w placówce bankowej, czy u notariusza. Co wiadome jest to pochłaniacz czasu i wymaga świetnej organizacji działań a także dopracowanej logistyki. Nie w każdym przypadku wzięcie kilku dni wolnego będzie proste. Jest jednak fantastyczne rozwiązanie, które pozwoli na zaoszczędzenie czasu i spowoduje spadek stresu z tym związanego. Otóż może warto zdecydować się na znalezienie specjalisty i fachowca w jednym. Rozwiązaniem wyżej podanego kłopotu jest deweloper. Mieszkania zakupione od dewelopera pozwalają na szybkie załatwienie formalności. To my wybieramy jakie chcemy mieszkanie, jak wyglądają finanse, którymi dysponujemy oraz jakie funkcje musi ono spełniać. Deweloper odgrywa niezwykle istotną funkcję, w całym procesie, jakim będzie kupno lokalu mieszkalnego. Odpowiada on za cenę, a także wybór wykonawcy. Z deweloperem zawieramy umowę cywilno-prawną, z której będzie on później rozliczany. Warto jednak zdecydować się na takiego, który dotychczas ma sporo usatysfakcjonowanych klientów na koncie, jak i same pozytywne opinie świadczące o jego uczciwości. Warto np. przejść się na dni otwarte i zobaczyć różne oferty firm deweloperskich, jak i wysłuchać ludzi, którzy wybrali jakąś z ich ofert. Warto również sprawdzić dewelopera w krajowym rejestrze sądowym. Przez to będziemy wiedzieć, czy dana firma regularnie opłaca podatki a także czy do sądu nie wpłynął wniosek o upadłość. Doskonałym rozwiązaniem dla formalnych związków, czy rodzin jest skorzystanie z programu „mieszkanie dla młodych”, co pozwoli otrzymać dopłatę do kupna lokalu mieszkalnego. Ten program przeznaczony jest dla młodych, którzy rozważają zakup swojego pierwszego mieszkania, czy też chcą wybudować dom, a nie dysponują całą kwotą. Są oczywiście pewne punkty, które należy zrealizować, aby móc starać się o wsparcie ze strony państwa. Przede wszystkim nie można mieć więcej niż 35 lat. W tym wypadku bierze się pod uwagę dokładną datę urodzenia, a nie tylko rok przyjścia na świat. Nie wolno być współwłaścicielem, czy właścicielem innego lokum. Kredyt musi być wzięty tylko i wyłączne w polskiej walucie na minimum 15 lat. Poziom wsparcia finansowego zależy od sytuacji w jakiej aktualnie jesteśmy. Osoby samotne i bezdzietne, mogą liczyć jedynie na 10% dofinansowania, natomiast rodziny z co najmniej trojgiem potomstwa dostaną nawet 30%. Istnieją także różne wytyczne związane z wielkością mieszkania, które nie może być większe niż 75 metrów kwadratowych. Beneficjenci tego programu powinni się też liczyć z sytuacją, iż dopłata może im zostać odebrana w przypadku, gdy będą chcieli sprzedać, czy też wynająć takie mieszkanie, bądź w przypadku, gdy wyłudzili kredyt hipoteczny, podając fałszywe dane, w tym m. in. zaświadczenia o zarobkach.
Niewątpliwie warunki programu „Mieszkanie dla młodych”, które trzeba spełnić są łatwe i niewymagające.