Zauważalną tendencją jest to, że mieszkańcy dużych miast z ochotą decydują się na mieszkanie na peryferiach. Dzieje się tak we wszystkich metropoliach, w których ucieka się przed hałasem miasta, w którym na co dzień się pracuje, ażeby podładować „akumulatory” oraz móc odpocząć po ciężkim dniu pracy potrzebują spokoju a nie hałasu centrum miasta. Nie inaczej jest w stolicy Polski. W tej sytuacji wiele osób pragnących się tam osiedlić poszukuje mieszkania na przedmieściach stolicy. Można odnaleźć bardzo dużo propozycji od budowlańców, którzy proponują nowe mieszkania w korzystnej cenie. Chociaż w sytuacji, gdy poszukuje się spokoju oraz ma się ochotę przeprowadzić z centrum miasta, jest się w stanie zapłacić za to zdecydowanie nieco więcej. Trwa i planowanych jest wiele przedsięwzięć, ponieważ coraz więcej osób przyjeżdża do stolicy Polski „za chlebem” zainteresowanie mieszkaniami ciągle stale się powiększa.
Na peryferiach Warszawy budowane są inwestycje deweloperskie powiązane z mieszkaniami bezczynszowymi. Świeżo wybudowane mieszkanie można dostać nawet za mniej niż 300 tys. zł, co jest ogromnie nie dużą sumą jeśli chodzi o taką lokalizację. Zachęcają potencjalnych mieszkańców uroczymi okolicami, otoczeniem parku jak również równoczesnym nie dalekim sąsiedztwem, jednak nie tak żeby zakłócać spokój, drogi prowadzącej do stolicy Polski. Dodatkowym atutem oferty ma być brak wszelkich opłat dodatkowych ponoszonych za utrzymywanie części wspólnych budynku. W nie dalekiej odległości są również węzły komunikacji miejskiej, a planowana jest także przedsięwzięcie nowo wybudowanego centrum handlowego. Mieszkania bezczynszowe znajdują się w odległości 13 km od Warszawy. Przedsiębiorcy zachęcają również przyszłych klientów mieszkaniami z trawnikiem. Jest to niewątpliwie oferta dla osób, które nie mają trudności z sąsiadami i nie są konfliktowe.
Na peryferiach Warszawy planowanych jest duża ilość przedsięwzięć deweloperskich. W większości przypadków przedstawiają one widoki sielskich krajobrazów i osiedli otoczonych zielenią, które idealne są zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i samotnych szukających spokoju jak również wytchnienia od codziennej pracy w korporacji. Budynki osiedli, które mają być wybudowane będą przeszklone i nowoczesne, zapewniające komfort w postaci wind. W projektach zaplanowane zostały również hale garażowe, oraz lokale usługowe mieszczące się na ich terytorium.
Poszukiwane na rynku nieruchomości w naszej stolicy są również nowoczesne apartamenty i lofty. Przede wszystkim te drugie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Mieszkania adaptowane na stare fabryki i hale produkcyjne, to ostatnio prawdziwy krzyk mody. Za takie mieszkanie jednak należy sporo zapłacić, przede wszystkim jeśli wybudowane jest pod klucz.
Wybierając lokalizację mieszkania na przedmieściach Warszawy, należy przede wszystkim mieć na uwadze odległość od centrum Warszawy, jeżeli tam właśnie pracujemy. Ponadto ważne jest przede wszystkim zorientowanie się jak w każdej takiej sytuacji w planowanych przedsięwzięciach w lokalizacji gdzie kupujemy mieszkanie od dewelopera. Ponieważ w naszej stolicy oraz na jej przedmieściach planowanych jest wiele przedsięwzięć, przy wyborze położenia mieszkania istotny może być aspekt cichej i spokojnej lokalizacji. W końcu jeżeli mielibyśmy ochotę mieszkać w zgiełku poszukiwalibyśmy mieszkania blisko centrum Warszawy.