12 Mar Brak komentarzy admin Kategoria , ,

Kuchnia jest sercem mieszkania. To tam konsumuje się kolacje, toczy się życie rodzinne, przyjmuje się przyjaciół. Najważniejszą częścią tego szczególnego miejsca, są meble kuchenne. Powinny one pierwszorzędnie się prezentować i gwarantować wystarczająco wiele miejsca do magazynowania wszelkich rzeczy, niezbędnych do pracy w kuchni.
Firmy meblarskie proponują znaczny wybór wielorakiego rodzaju materiałów, z jakich wykonywane są meble kuchenne. Najpopularniejsze są te z płyty mdf. Idealnie pasują do nowoczesnych pomieszczeń, urządzonych w stylu modernistycznym czy hi-tech. Najwyższa jakość wykonania powoduje, że ten rodzaj mebli może nam służyć przez kilka lat, pod warunkiem, że w naszej kuchni nie ma sporej wilgotności. Ten materiał źle reaguje na wysoką temperaturę oraz parę wodną. Przeznaczony jest do niezwykle awangardowych kuchni, w których pichci się raczej okazjonalnie, dlatego że na nabłyszczanym materiale widać każdy zaciek, lub też skazę, co powoduje, że wypada go bardzo często czyścić. Jest to niezwykle czasochłonne i nie sprawdzi się w przypadku osób, które często gotują i nie chcą potem spędzać długich godzin na czyszczeniu. Wysoki połysk jest niezmiernie awangardowy, niemniej jednak niespecjalnie funkcjonalny. Nabłyszczane płyty mdf dają efekt lustra, cudownie odbijają światło sztuczne oraz słoneczne. Sprawdzą się nawet w najmniejszych kuchniach, gdyż wizualnie powiększają powierzchnię użytkową. Wybierając np. szklane fronty rodzaju lacobel, można uzyskać skutek mieniących się obrazów, jakie z pewnością będą przykuwać spojrzenie. Wybierając meble na wysoki połysk nasza kuchnia będzie przypominać meble z katalogu, którego będą nam zazdrościć zwiedzający nasz domek goście.
Najlepszym rozwiązaniem dla osób, jakie niemało pichcą, będą matowe meble do kuchni, prędzej w ciemniejszych odcieniach, na których nie widać tak mocno zanieczyszczenia. Intrygującą propozycją są płyty drewnopodobne, które są nadzwyczaj stabilne, odporne na zniszczenia mechaniczne, nie ulegają też odkształceniom pod wpływem bardzo dużej temperatury ani nie zmieniają zabarwienia przez oddziaływanie promieni słonecznych. Taka płyta drewnopodobna jest łatwa w sprzątaniu, a także odporna na zarysowanie.
Nowością na rynku są meble przygotowane z płyty akrylowej. Mogą imitować one kamień, drewno, a nawet metal. Te współczesne rozwiązania są niesłychanie solidne i odporne. Ich podstawową skazą jest znaczna cena, która sprawia, że nieczęsto wybierane są one przez konsumentów. W sytuacji gdy szukamy najtańszych mebli, to dobrą propozycją mogą być te, skonstruowane z płyty wiórowej. Zasobność odcieni sprawia, że bardzo łatwo można dostroić je do każdego pomieszczenia kuchennego . Aczkolwiek są one bardzo łamliwe, skutkiem tego warto zastanowić się, czy nie będzie korzystniej wydać trochę więcej pieniędzy na meble z innego materiału, które będą nam służyć na lata.
Można pokusić się na gotowy zestaw mebli, lub meble na wymiar. Ta druga alternatywa jest daleko droższa, jednakże pozwoli dopasować meble do każdego formatu kuchni. Gotowe zestawy mebli lepiej sprawdzają się, gdy dysponujemy większą przestrzenią, natomiast malutkie kuchnie potrzebują większej funkcjonalności i zastosowań, które nie sparaliżują i tak małej już przestrzeni.