12 Mar Brak komentarzy admin Kategoria , ,

Każdy remont domu związany jest z koniecznością zarezerwowania sobie na ten cel sporej ilości czasu, a także z nerwami, jakie pojawiają się z powodu niespodziewanych kłopotów które związane są z jego przeprowadzaniem. Nie da się ukryć że, najwięcej stresów pojawia się przy okazji remontowania łazienki. Jest to również niezmiernie problematyczne dla wszystkich członków rodziny. Na pewien okres czasu pozostaje się bowiem bez możliwości wykąpania się czy korzystania z toalety. W takiej sytuacji najlepiej jest wyprawić całą familię na wakacje. Alternatywnym, jednak bardziej problematycznym rozwiązaniem jest poproszenie sąsiadów o możliwość korzystania z ich łazienki podczas remontu. Żeby zminimalizować ryzyko wystąpienia podczas remontu niespodzianek, warto się do niego jak najlepiej przygotować. Co krok po kroku trzeba zrobić, aby remont przebiegł sprawnie i szybko a przy tym by nie był zbytnio uciążliwy?

W jaki sposób przyszykować się do remontu łazienki

Totalną podstawą jest właściwie ułożony plan działania. Na pierwszym miejscu warto zastanowić się nad tym, jak ostatecznie łazienka ma wyglądać. Wiąże się to z wieloma godzinami spędzonymi w sklepie budowlanym lub przed monitorem komputera na poszukiwaniu najoptymalniejszych rozwiązań. Najwięcej czasu zabiera dobór kolorystyki glazury oraz podjęcie decyzji czy bardziej optymalna będzie wanna, czy też może lepszym rozwiązaniem będzie zakup kabiny prysznicowej. Dobrać do siebie trzeba wszelkie elementy, również muszlę klozetową. Przestrzeń trzeba wymierzyć w taki sposób, aby bez kłopotu w łazience znalazło się miejsce na pralkę, jak również na kosz na brudne pranie. Kiedy już wszystkie elementy wyposażenia zostaną wybrane, przychodzi czas na ustalenie kolejności wykonywanych zadań i znalezienie doświadczonej ekipy remontowej. O ile jeszcze w sytuacji malowania sufitu czy układania paneli można polegać na swoich umiejętnościach, o tyle podczas remontu i aranżacji łazienki dobrze jest wspomóc się fachowcami. Będą tu bowiem niezbędne rozmaite umiejętności zarówno związane z hydrauliką jak i w kwestii układania płytek. Najlepsi robotnicy mają wybitnie zapchane grafiki, z tego też powodu rezerwacji terminu trzeba dokonywać z dużym wyprzedzeniem.

Najnowsze trendy w projektowaniu łazienek

Planując aranżację łazienki dobrze jest uwzględnić nowoczesne rozwiązania dostępne na rynku. W dokonywaniu wyboru odpowiedniej kolorystyki mogą pomóc aranżacje zamieszczone w kolorowych magazynach które traktują o tematyce remontowej. Również w Internecie można wyszukać wiele interesujących rozwiązań. Współcześnie, Jeśli chodzi o aranżację łazienki to przeważają płytki o jasnych, bezowych kolorach z delikatnym wzorem. Coraz częściej spotkać można szafki łazienkowe skonstruowane z litego drewna, w naturalnym kolorze. Dobrze jest przy takim wyborze zwrócić uwagę na to, aby szafka była odpowiednio zaimpregnowana przed pochłanianiem wilgoci.

Aranżacja łazienki o niestandardowych rozmiarach

Ogromnym wyzwaniem jest zaprojektowanie o niewielkiej kubaturze. Na niewielkiej przestrzeni trzeba pomieścić wszystko to co jest potrzebne na co dzień. W takim przypadku, bardziej efektywnym rozwiązaniem niż wanna z pewnością okaże się kabina prysznicowa. Warto również zaoszczędzić przestrzeń montując niewielką umywalkę, a kosz na brudną bieliznę chowając w specjalnej zabudowie. Chcąc optymalnie zagospodarować dostępną przestrzeń można skorzystać z fachowego doradztwa biura projektowego.