12 Mar Brak komentarzy admin Kategoria , , ,

W każdym mieszkaniu bardzo istotna jest konkretna izolacja termiczna. Zezwala to na realną gospodarność energii, ponieważ nie pierzcha ona do otoczenia. Dlatego stosuje się porządne docieplenia dachu, jakie mają za zadanie wyeliminować mostki cieplne, np. wełnę termoizolacyjną, czy też piankę poliuretanową. Takie zabiegi będą mimo to daremne, jeśli nie zadba się o właściwą izolację okien, przez które ucieka najwięcej ciepła. Niezwykle kluczowy jest więc wybór najodpowiedniejszego rodzaju okien, które zapewniają szczelność.
Okna z plastiku, które zazwyczaj są wybierane, znamionują się malutką należnością oraz relatywnie sporą trwałością. Jednakże, aby zatrzymały one temperaturę i nie wypuszczały zbytnio wielkiej ilości powietrza, powinny być zamontowane przez fachmanów, którzy w dodatku zapewniają gwarancję na swoje usługi, dzięki czemu w razie konieczności można z niej skorzystać. Okna plastikowe nie wchłaniają promieni UV i tym samym nie modyfikują swojego koloru, alternatywnie do okien z drewna. Jednakże, aby były one ponadczasowe, należałoby pokusić się na trójwarstwowe szyby. Tego typu okna energooszczędne, nie wypuszczają powietrza, są niezmiernie solidne. Wobec tego należałoby zainwestować w wietrznik.
Okna z drewna również mogą cechować się energooszczędnością, pod warunkiem, że posiadają wysoki współczynnik Uw. W sytuacji gdy, wybudowało się nowiutki dom i ma się wmontowane nowe okna, a mimo to w mieszkaniu bez ustanku jest zimno, a rachunki za ogrzewanie są obłędnie wysokie, to znak, że są nieszczelne. Poza ogromnymi kosztami energii, mała szczelność okien, jest również tragiczna dla zdrowia, gdyż wywołuje przedostawanie się wilgotności, co z kolei skutkuje pojawieniem się grzybów i pleśni na powierzchniach wewnątrz domu. Pierwszorzędnym rozwiązaniem, jest wymiana okien na pasywne, które pozwalają na rzeczywistą gospodarność.
Wybierając ten model okien, należy przetestować jego czynniki składowe, takie jak parametr Uf. Powinny być pokryte powłoką niskoemisyjną, co będzie zaświadczać o jakości i trwałości. Najlepiej zdecydować się na ramę z tworzywa sztucznego, bądź ze stali szlachetnej. Nie może być ona stworzona z aluminium. Decydując się na model energooszczędny należy zapytać sprzedawcę, czy posiada on certyfikat wydany przez renomowany instytut badawczy, który jest gwarantem i potwierdzeniem najlepszej jakości towarów. Warto także zdecydować się na gatunek, który gwarantuje izolację cieplną.
Decydując się na nabycie okien można pojechać do stacjonarnego pawilonu, gdzie sprzedawca doradzi nam najlepsze rozwiązanie w naszym przypadku. Istnieje również możliwość kupna online, wówczas, natomiast musimy być już zdecydowani na sprecyzowany rodzaj i wcześniej zasięgnąć opinii specjalisty. Na oknach nie powinno się szczędzić, gdyż wybór adekwatnych, pomoże nie tylko zmniejszyć rachunki, ale także powiększyć luksus i jakość korzystania. Przy wyborze nie możemy się rządzić jedynie stroną poglądową, najistotniejsze są parametry izolacji, oraz ramki międzyszybowe. Najlepszej jakości artykuły objęte są wieloletnią gwarancją producenta, co uwierzytelnia ich niezawodność i zezwoli na kilkudziesięcioletnią eksploatację.